Urządzamy przytulne mieszkanie

Posted on Posted in dywany - aranżacje

Pomysłów na aranżację mieszkania jest wiele. Koncepcji w architekturze wnętrz jest mnóstwo. W tym artykule podpowiadamy jakie dodatki mogą pomóc w stworzeniu przytulnego wnętrza. 

Szczególnie w listopadzie marzy nam się zaszyć w ciepłej kołderce w przytulnym i cichym mieszkaniu. Jak stworzyć przytulną aranżację wnętrza, tak by z przyjemnością spędzać w nim chłodne jesienno zimowe wieczory? W tym artykule omówimy pokrótce zastosowanie rolet oraz dywanów. 

Rolety w aranżacji wnętrz

Z roku na rok rolety zyskują na popularności. Coraz częściej możemy je zauważyć w profesjonalnych projektach wnętrz wysokiej klasy architektów. Nic dziwnego – rolety stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne – jest to możliwe między innymi dzięki ich ogromnej różnorodności. Rolety mogą być wykonane w rozmaity sposób z najróżniejszych materiałów. Mogą również charakteryzować się rozmaitymi sposobami ich rozsuwania. Na przykład coraz częściej w domach typu smart home wykorzystuje się rolety, które są sterowane elektronicznie poprzez mobilną aplikację. Silniki sterujące pracą rolety są zamocowane w ścianach, dzięki czemu takie nowoczesne wnętrze może zachować swój minimalizm. W domach typu smart home można sterować mobilnie zarówno roletami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi. Można również zaprogramować ich otwieranie i zamykanie o określonych godzinach. 

Roletypolska.pl

Dawniej rolety mogły kojarzyć się raczej z chłodnymi i surowymi pomieszczeniami biurowymi. Obecnie jednak z powodzeniem wykorzystywane są w przytulnych przestrzeniach mieszkalnych. Na przykład roleta mocowana bezpośrednio na ramie okiennej może stanowić dodatkową osłonę zapewniającą prywatność. Z powodzeniem może być stosowana w połączeniu z eleganckimi firanami oraz zasłonami – należy tylko odpowiednio dopasować strukturę oraz kolor zastosowanego materiału. Bardzo przytulnym, ciepłym aranżacyjnym dodatkiem są rolety rzymskie. Są to rolety, które montuje się tak, aby całkowicie przesłaniały wnękę okienną. Okno odsłania się poprzez podciąganie kolejnych warstw materiału ku górze, na skutek czego po złożeniu tworzą efektowną i elegancką ozdobę wnęki okiennej. Przy wyborze rolety rzymskiej warto również pamiętać o ogromnej roli samego wykorzystanego materiału. W przytulnej aranżacji wnętrza warto postawić na materiały grube i puszyste. Kolorystyka rolet oczywiście powinna być dopasowana do całej aranżacji, tak by tworzyła z pozostałymi elementami wyposażenia harmonijną spójną całość. 

Różnorodność rolet wewnętrznych umożliwia bardzo precyzyjne dopasowanie ich do potrzeb naszego wnętrza. Jak informują specjaliści z serwisu  https://www.najtanszewewszechswiecie.pl/ rolety rzymskie zazwyczaj wspaniale wpisują się w duże przestrzenie, natomiast rolety montowane na ramach okiennych idealnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy przestrzeni. W niskich pomieszczeniach zazwyczaj stosuje się rolety mocowane bezpośrednio do sufitu, dzięki czemu możliwe jest optyczne podwyższenie wnętrza. Z kolei w pomieszczeniach wysokich z rolety z powodzeniem można montować na ścianie, w której znajduje się otwór okienny. Z kolei w sypialniach znakomicie sprawdzają się rolety zaciemniające. Wykorzystana w ich produkcji gruba nieprzepuszczająca światła tkanina zapewnia domownikom stuprocentową prywatność. Zaciemniająca roleta może również przydać się wszędzie tam, gdzie w trakcie dnia korzystamy z komputera, ponieważ promienie słoneczne mogą utrudniać patrzenie w monitor. Rolety zaciemniające wykorzystuje się również w pomieszczeniach, w których oglądamy telewizję. Całkowite zaciemnienie pomieszczenia pozwala cieszyć się pełną paletą barw na ekranie telewizora. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach znakomicie sprawdzają się rolety typu dzień noc, które charakteryzują się duża praktycznością przy zachowaniu minimalistycznej prostoty. 

A może tak puszysty dywan?

Trudno wyobrazić sobie przytulne wnętrze, bez uwzględnienia włochatego i puszystego dywanu. W tego typu aranżacjach wnętrz wykorzystuje się dywany shaggy oraz niezwykle przyjemne w dotyku dywany pluszowe. Dywany te nie tylko optycznie ocieplają wnętrze. Stanowią również bardzo przyjemne podłoże dla stóp. W tego typu dywany warto zainwestować szczególnie, gdy mamy do czynienia z chłodną nieprzyjemną w dotyku posadzką. W wielu starego typu domach jednorodzinnych pomimo zapewnienia wysokiej temperatury powietrza w budynku, posadzka jest nadal chłodna. Zastosowanie w takich obiektach grubych puszystych dywanów, bądź grubych dywanów wełnianych może się okazać znakomitym pomysłem. 

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Cematic – montaż rolet okiennych w mieście Ostrów Mazowiecka. Firma specjalizuje się również w kompleksowym wyposażeniu wnętrz. 

Dodaj komentarz