Jasny dywan

Jasny dywan do mieszkania

Posted on Posted in dywany - aranżacje, pielęgnacja dywanów

Chcemy rozjaśnić wystrój mieszkania i bardzo nam się podobają jasne ozdoby. Paleta kolorystyczna dywanów jest bardzo szeroka. W sklepach z dywanami można spotkać dywany od koloru białego do czarnego. Czy są jakieś przeciwwskazania aby zakupić jasny dywan do mieszkania?

Zalety posiadania jasnego dywanu

Główną cechą jasnych dywanów jest to, że powiększają one optycznie wnętrze, w którym się znajdują. Z tego względu są chętnie wybierane do małych pomieszczeń oraz do minimalistycznie urządzonych wnętrz. Dodatkowo jasne odcienie dywanów, które można na przykład znaleźć w Dywany Witek przyczyniają się do relaksacyjnej atmosfery w pokoju, w którym mają być podłogową ozdobą. Jasny kolor ma również tę zaletę, że wpasuje się w praktycznie każdą kolorystykę ścian, mebli oraz innych dekoracji. To sprawia, że jasny kolor dywanu będzie bezpiecznym wyborem bez względu na to, czy mieszkanie mamy urządzone w stonowanych barwach, czy w żywej, barwnej kolorystyce. Jasne odcienie dywanu będą harmonijnie łączyć się z elementami drewnianymi, a także z szklanymi rozwiązaniami. Niektórzy decydują się na jasny dywan pluszowy, żeby podkreślić wygląd mebli albo stworzyć kontrast z innymi elementami wyposażenia znajdującymi się w pokojach. Jeśli zdecydowaliśmy się na jasny dywan, to z pewnością nadamy wnętrzu eleganckiego charakteru. Żeby jednak dywan prezentował się estetycznie, to konieczna jest regularna pielęgnacja dywanu. To sprawia, że nie każdy decyduje się na jasny dywan .

Wady posiadania jasnego dywanu

Jasny dywan wymaga stanowczo więcej pracy niż ciemny dywan. Przede wszystkim widać na nim wszystkie okruchy, zanieczyszczenia oraz plamki. Tego typu zabrudzenia powstają częściej wtedy, gdy w domu ma się malutkie dzieci lub zwierzęta. Żeby jasny dywan wyglądał elegancko i estetycznie, wymaga więc regularnego czyszczenia. Całe szczęście, dzięki temu, że na rynku istnieje wiele skutecznych, domowych środków chemicznych, to czyszczenie powstałych plam nie jest aż tak trudne. Trzeba jednak być ostrożnym, ponieważ, jeśli mamy zwierzaka z ciemną sierścią, to nie ma sensu kupować jasnego dywanu, ponieważ na dywanie non stop będzie widoczna sierść.

Różnorodność jasnych dywanów

Jasne kolory dywanów są bardzo uniwersalnym sposobem na dekorację mieszkania. W sklepie kochamydywany.pl można kupić dywany w różnych kolorach i wzorach. Bardzo popularne na przykład do pokoju dziecięcego, a szczególnie do pokoju dziewczynki są mięciutkie, puszyste dywany w pudrowy róż. W pokoju chłopczyka być może rodzice zdecydują się na spokojny, jasnoniebieski kolor puszystego dywanu. Jasne dywany, także dywany w kolorze szarym podobnie jak dywany w każdej innej kolorystyce, można wybierać wśród wielu kształtów oraz rodzajów materiałowych. Są miłośnicy naturalnych dywanów i nie zważając na cenę, zawsze wybiorą z tego gatunku dywan. Wełniany dywan wymaga jednak odpowiedniego traktowania go różnymi środkami chemicznymi. Może się bowiem okazać, że niewłaściwe zastosowany środek zniszczy nam runo dywanu. W miejscach często użytkowanych i eksploatowanych, takich jak salon lub przedpokój, być może lepszą opcją okaże się zakup syntetycznego dywanu, który jest odporny na ścieranie, zniszczenia. Dywany syntetyczne, takie jak dywany poliamidowe, polipropylenowe oraz wiskozowe to rodzaje dywanów, które są wytrzymałe, elastyczne, odporne na działanie różnych środków chemicznych. Chociaż z dywanów syntetycznych łatwiej usuwa się wszelkiego rodzaju plamy, to mimo wszystko rozsądne wydaje się zastosowanie w takim miejscu ciemniejszego dywanu, na którym nie pozostaną plamy po usuniętym błocie, wodzie lub ziemi przyniesionej z podwórka.

Zasady czyszczenia jasnego dywanu

Bez względu na to, czy mamy jasny czy ciemny dywan, to wymaga on regularnego odkurzania. Im częściej odkurzany dywan, tym mniej roztoczy będzie gromadzić się w runie dywanu. Dla lepszej kondycji włókna dywanu, od czasu do czasu, dobrze jest go ręcznie wytrzepać na zewnątrz budynku. Popularne jest korzystanie z tak zwanego trzepaka i trzepaczki lub świeżego śniegu i trzepaczki. Jeśli na dywanie powstała nam niespodziewana plama, to zgodnie z instrukcją znajdującą się najczęściej na spodniej części dywanu, można zastosować odpowiednie środki chemiczne. Nie można pominąć informacji znajdujących się na instrukcji, ponieważ mogłoby się okazać, że zniszczymy runo dywanu. Na niektóre rodzaje dywanów mogą być zastosowane tylko delikatne środki czyszczące, takie jak szare mydło, a na inne dywany można zastosować silniejszą chemię.

Platformamebli

Jasny dywan jest bardzo dobrym wyborem dla osób ceniących estetykę, klasykę i piękno. Ktoś, kto decyduje się na jasną ozdobę dywanową, jednocześnie musi liczyć się z koniecznością poświęcania większej ilości czasu na zachowanie jest w doskonałej kondycji wizualnej.

Dodaj komentarz