Pomyśl o dywanie, on też chce pozostać w świetnej formie na dłużej

Posted on Posted in pielęgnacja dywanów

Czy zamierzamy kupić dywan czy już jesteśmy jego posiadaczem zapewne zależy nam na jego jak najlepszej prezencji przez możliwie jak najdłuższy okres. Jak zatem sprawić, żeby dywan wyglądał niezmiennie dobrze? Czy wiesz, że dzięki drobnym zabiegom pielęgnacyjnym i czyszczeniu dywanu możesz zachować jego oryginalny wygląd nawet na wiele lat?

Istnieje wiele sposobów, na które można utrzymać dywan w czystości. Większość z nich nie wykracza poza możliwości przeciętnego użytkownika dywanu bo mamy tu na myśli takie czynności jak regularne odkurzanie czy systematyczne obracanie dywanu tak by zużycie postępowało na włóknie równomiernie. Raz za czas bardzo mile byłoby widziane oddanie dywanu do firmy profesjonalnie zajmującej się ich konserwacją i czyszczeniem. Chociaż może to wiele osób zaskoczyć najważniejszym elementem pielęgnacji dywanów nie polega na walce z zabrudzeniami.

Niezbędne kroki są zarazem najprostsze. Najprostsze i niezbędne kroki do utrzymania czystości dywanów lub wykładzin podłogowych zamykają się w kilku sugestiach I polegają bardziej na zapobieganiu powstawania zabrudzeń. Pierwsza z nich sprowadza się do tego żeby nie stawać na dywanie brudnymi butami. Niech obuwie, które używamy na zewnątrz, będzie używane na zewnątrz. Jeśli na wyposażeniu przedpokoju mamy dywany lepiej upewnić się, że do domu wchodzimy w czystych i suchych butach.

Dbałość o dywany w domu będzie się również przejawiać w tym że na co dzień domownicy będą używać kapci o miękkich podeszwach lub chodzić w skarpetach co zdecydowanie zmniejszy ryzyko wystawiania włókna na uszkodzenia. Czyszczenie dywanu nie przyprawia o zawrót głowy, jeśli robi się to regularnie. Odkurzanie powinno się znaleźć w codziennej rutynie lub być podejmowane co drugi dzień, dzięki czemu ani kurz ani brud się na długo w dywanie nie rozgoszczą.

Co najmniej raz w miesiącu dywan powinno się trzepać. Dzięki tej tradycyjnej metodzie czyszczenia dywanów udaje się usunąć sporo kurzu, który się zdążył zalęgnąć. Wspomniane już profesjonalne czyszczenie dywanu jest konieczne dla dobrej kondycji dywanu ale zaleca się je z częstotliwością raz na rok jeśli nie istnieje pilna potrzeba by je powtórzyć częściej.

One thought on “Pomyśl o dywanie, on też chce pozostać w świetnej formie na dłużej

Dodaj komentarz