Modne dywany – ciekawe aranżacje

Posted on Posted in Bez kategorii, dywany - aranżacje

decor-699175_960_720

Dywany to praktyczny i zarazem modny dodatek do każdego rodzaju wnętrz. Mogą podkreślić powagę gabinetu bądź salonu, albo dodać naszej sypialni ciepła i miękkości. Stanowią też ciekawą dekorację. Aby jednak dywan stanowił piękne dopełnienie całej aranżacji danego wnętrza, trzeba umieć go odpowiednio dobrać.

Ponieważ w ostatnim czasie dywany znowu stały się modne, mamy wśród nich ogromny wybór wzorów i kolorów. Ponadto różnią się one sposobem tkania i rodzajem użytych włókien. Na pewno więc znajdziemy dywan, który podkreśli styl naszego mieszkania.

Jedną z modnych aranżacji dzisiejszych mieszkań jest stylistyka skandynawska. Dominuje w nim prostota i minimalizm, a także jasne i przestronne wnętrza. Taki styl można delikatnie ocieplić dywanami z bawełny lub innymi dywanami w naturalnych odcieniach. Chodzi o to, by dywan sprawiał wrażenie lekkiego i naturalnego.

Ciekawym dodatkiem do niektórych nowoczesnych aranżacji, są dywany o orientalnym wzornictwie. Te bogato zdobione kobierce podnoszą klasę salonów, gabinetów. Oczywiście najlepiej postawić w takim wypadku, na oryginalnego, ręcznie tkanego persa. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na taki duży wydatek, możemy kupić jego tańszy odpowiednik, tkany maszynowo.

Jeśli natomiast lubimy ekologię oraz styl boho, mogą spodobać nam się dywany patchworkowe. W takich mieszkaniach dobrze będą się prezentować również, modne od niedawna dywany nawiązujące swoimi wzorami do ludowych tradycji. Te kolorowe dywany z pewnością ożywią i rozweselą każde wnętrze.

Niezależnie od stylizacji, w jakiej mamy urządzony dom, trzeba pamiętać o tym, że dywan to nie wykładzina i nie należy zakrywać nim całej podłogi. Najlepiej, by nie przekraczał 2/3 powierzchni całej podłogi. W niektórych wypadkach może bardziej sprawdzić się użycie dwóch mniejszych dywanów, oddzielających poszczególne strefy pomieszczenia niż jeden duży.

Jeśli dobrze przemyślimy swój wybór dywanu, to stanie się on ciekawym dekoracyjnym dodatkiem, który wzbogaci nasz salon lub inne pomieszczenie w domu. Warto więc poświęcić trochę czasu, na wyszukanie odpowiedniego wzoru i rodzaju dywanu.

dining-room-881127_960_720

architecture-1477100_960_720

couch-447484_960_720

 

Dodaj komentarz