Dywany wełniane – natura w Twoim domu

Posted on Posted in dywany - aranżacje

            Dywan w niejednym domu to podstawowy element wyposażenia. Dzięki niemu tworzy się ciepły klimat pomieszczenia. Na rynku mamy bardzo duży wybór dywanów z różnych materiałów. Ale co może nas przekonać, że właśnie dywan wełniany będzie idealnie pasował do wnętrza naszego domu, mieszkania, czy salonu?

cat-1095723__340

Wełna jest włóknem naturalnym, co przekłada się zarówno na wysoką jakość, jak i jego walory estetyczne. Najwyższej jakości dywany wełniane są wykonane ze 100% wełny, która cechuje się bardzo różną gramaturą. Ze względu na swoją naturalność jest miękka i miła w dotyku, a jednocześnie bardzo wytrzymała i wyjątkowo sprężysta. To sprawia, że dywany wykonane z wełny wyglądają jak nowe przez długi czas, a ich runo się nie odkształca. Dzięki dużemu wyborowi na rynku możemy wybrać grubość dywanu, która na odpowiada, jak również odpowiedni kształt, czy kolor, który będzie pasował do wnętrza pomieszczenia.

Atutem dywanów wełnianych są także właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne. Bardzo dobrze izolują od zimnej posadzki, jak również bardziej wyciszają pomieszczenie, w którym się znajdują. Ponadto wełna posiada naturalne właściwości antyelektrostatyczne. Dzięki dywanom z wełny możemy również regulować poziom wilgoci w pomieszczeniu. Wełna chłonie nadmiar wilgoci w powietrzu. Natomiast w porze suchej, oddaje ją z powrotem, dzięki czemu w pomieszczeniu tworzy się przyjemny mikroklimat. Dywany z wełny mogą więc być naturalnym regulatorem wilgotności powietrza w naszym domu.

Wiadomo, że wszystko ma wady i zalety, dlatego jednym z elementów, które mogą zniechęcać do posiadania takiego dywanu jest cena. Wełniane dywany nie należą do najtańszych. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że takiego dywanu nie kupujemy zbyt często. Wobec tego, czy nie warto zainwestować w naturalny i trwały materiał, jakim jest wełna. Istotna jest ponadto informacja, która może wykluczyć zakup takiego dywanu, że nie nadaje się dla osób uczulonych na wełnę.

Tego rodzaju dywany świetnie prezentują się w każdym wnętrzu i to może nas zachęcić do jego posiadania. Dzięki temu możemy mieć wysokiej jakości i naturalny wełniany dywan.

Dodaj komentarz