Dywany o nietypowej strukturze

Posted on Posted in Bez kategorii

Poszukując dywanu do salonu, zazwyczaj skupiamy się raczej na tych tradycyjnych, posiadających puszyste, krótkie lub nieco dłuższe runo (shaggy). Jednak jeśli chcemy znaleźć coś naprawdę oryginalnego, warto zainteresować się też innymi rodzajami dywanów. Jedną z ciekawszych propozycji dzisiejszych producentów dywanowych, są dywany z filcowanej wełny.

Może najpierw odpowiemy na pytanie, czym jest wełna filcowana. Otóż wełna filcowana powstaje z naturalnej wełny. Najpierw jest ona prana, potem czesana, a następnie zgręplowana. Tak przygotowane włókna poddaje się na koniec filcowaniu na mokro lub na sucho w celu uzyskania ostatecznej formy.

Dywany z wełny filcowanej zazwyczaj wykonuje się ręcznie. Wyglądają one, jakby były pozszywane z okrągłych „kulek” lub nieregularnych kształtów miękkich „kamyków”. Oto przykłady:

dywan_kamienie_obsession_stepstone_740_ste_kolo_witek_pl_3 dywan_obsession_cosmic_cos_710_taupe_witek_pl_2

Dywany o takich nietypowych strukturach, mogą świetnie wyglądać w nowoczesnych wnętrzach lub w pokoju dziecinnym. To oczywiście nie jest to jedyna forma, w jakiej produkuje się dywany z wełny filcowanej. Takie dywany są również tkane płaskim splotem, z różnej grubości włókien filcowanej przędzy. Wyglądają tak:

dywan_obsession_lima_430_lim_multi_witek_pl_3

Na koniec prezentujemy ostatnią ciekawa propozycję z serii dywanów z filcowanej wełny. Ich struktura, składająca się z powycinanego filcu sprawia, że wyglądają bardzo nietypowo:

dywan_obsession_cosmic_cos_710_taupe_witek_pl_2

Jak widać, dywany z wełny filcowanej mogą się okazać dobrym wyborem dla osób lubiących oryginalność. Takie dywany mogą też stanowić ciekawy dodatek sprawiający, że dane wnętrze nie będzie nudne. Prawdopodobnie nasi goście, od razu zwrócą uwagę na ten nietypowy dywan.

Dodaj komentarz