Jak się ustrzec błędów w aranżacji wnętrza

Posted on Posted in Bez kategorii

Jesteś przed ponowną dekoratorską rewolucją w swoim domu? Boisz się, żeby nie popełnić kosztownej gafy? Lub jesteś w trakcie i projekt nie jest spełnieniem twoich oczekiwań. Albo przemiana zakończona, a ty wciąż nie zauważasz spodziewanego efektu? W tym artykule piszemy o najczęstszych aranżacyjnych gafach i tipach, które ratują przed katastrofą. Niech inspiracja będzie w Wami!

1. Brak punktów ogniskowych

Są to miejsca, w którym nasz wzrok odpoczywa i przygotowuje się przed odbiorem całej przestrzeni. Przesyt akcentów lub ich brak jest widoczny poprzez zakłócenie równowagi i harmonii aranżacji.
Jest to szczególnie istotne, jeśli funkcjonujemy na sporych otwartych przestrzeniach, lub jedno pomieszczenie spełnia kilka funkcji, które są wyodrębnione właśnie przez rozplanowanie przestrzenne. Punkty ogniskowe umożliwią wyznaczenie w mieszkaniu poszczególnych stref.

Oznacz dominujące punkty ogniskowe, wokół których stworzysz resztę aranżacji. Może to być sofa, nietypowy obraz lub wyjście na taras. W zdecydowane co już jest. Kwestia decyzji, co chcemy zaakcentować.

2. Ciemne ściany lochu

Lubiane w ostatnim czasie ciemne kolory ścian przyciągają głębią i wyrafinowaniem. Umieją stworzyć niezwykłą atmosferę, lecz trzeba się z nimi odpowiednio obejść. Żeby odsłonić złożoność ich tonów i nasycenie nieodzowne jest właściwe oświetlenie. Ogromna ilość punktowych źródeł światła, takich jak lampy i oprawy świetlne typu downlight, nie pozwolą by sufit pogrążył w mroku i wysunął na pierwszy plan potencjał aranżacji.

Nie radzi się najczęściej kompletnego umeblowania takich pomieszczeń. Uzasadnia się to tym, że może to wzmacniać wrażenie lochu i zbytnio przytłaczać. Skromność odwróci tę prawidłowość. Nadmiar i przesada nigdy nie są w dobrym tonie.

Dołącz do kompozycji naturalne drewno, elementy metalu i dzieła sztuki. Całość skontrastuj bladą niebieskością, miętą, srebrno-szarym, turkusowym czy musztardowym. Zawsze możesz również powalczyć nieśmiertelną bielą.

3. Efektowna aranżacja nie kosztem komfortu.

Aranżacja przestrzeni dla gości to element popisowy. Aczkolwiek nie rzadko na ołtarzu stylu kładziemy komfort. Rezultat – efektowne wnętrze, straszące brakiem ciepła.

Nieraz jest to kwestia kilku przemyślanych. Ułożenie sofy i foteli wystarczająco blisko siebie, będzie kreować atmosferę intymności. Ułatwi to komunikację i nie będzie nikogo skazywać na niechciane wyizolowanie. Do wystroju wnętrza zastosuj zabawne akcenty. Zadbają one o przyjacielską atmosferę już na samym wstępie.

Mając w pamięci kilka prostych trików zwiększasz szanse na dekoracyjny sukces, którym z dumą będziesz się mógł pochwalić.

Dodaj komentarz