Dywan – dlaczego warto?

Posted on Posted in dywany - aranżacje

Dlaczego nasze mieszkania mogą potrzebować dywanów? Jak wybrać dywany dobrze pasujące do wnętrz? Przedstawiamy przewodnik w miniaturze. Pozwoli nam na wstępie rozpoznać kierunek działań i określić nasze potrzeby. Kolejny etap to kreatywne łączenie stylów.

Po co w ogóle dywany? Można ich używać do definiowania przestrzeni w pomieszczeniu na otwartym planie, ożywić neutralną przestrzeń za pomocą wzoru i koloru, wnieść miękkość na twarde podłogi oraz dodać teksturę. Dywan kupujemy również po to by pochłaniał i tłumił hałas. Tak, dywany mogą po prostu być idealnym dodatkiem do domu.

Są integralną częścią wystroju, ale z tak wieloma opcjami łatwo można się pogubić. Poszukując zatem idealnego dywanu, najpierw rozważ jaką funkcję ma pełnić dana przestrzeń. Obszary domu po których dużo się poruszmy bo stanowią łączniki między pomierzeniami, takie jak korytarze, czy kuchnia, wymagają trwałych materiałów. Aby zapobiegać zabrudzeniom taki dywan nie tylko musi być trwały ale również łatwy w utrzymaniu. Aby spełniał te funkcje powinien być to dywan o niskim runie.

Również w jadalni będziesz potrzebować czegoś cienkiego. W przeciwnym razie krzesła zawsze będą się haczyć o krawędzie. Dla odmiany jednak zadbaj o to aby sypialnie i pomieszczenia mieszkalne były przytulne i miały ładny, pluszowy dywan. Jeśli mamy zwierzaki, które są trzymamy w domu, możemy się zdecydować na ciemniejszą kolorystykę. Z kolei małe dzieci uwielbiają bawić się na jaskrawo- barwionych dywanach.

Oprócz bycia pragmatykiem należy zadbać by dany dywan również pasował stylem do całości aranżacji. Aby wybrnąć z tego dylematu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego brakuje w dopełnieniu stylizacji pomieszczenia. Jeśli jest nijaka i potrzebą pomieszczenia jest nadanie jej charakteru, możesz wybrać zdecydowany dywan, ściągający spojrzenie swoim wzorem lub kolorystyką. Jeśli pokój wygląda zbyt ciężko, należy rozważyć dywan z naturalnego włókna lub w neutralnym wzorze.

Możliwość przebierania pośród wielu odcieni i niepowtarzalnych wzorów pozwala nam na kreowanie dowolnej aranżacji. Czekają na nas proste, skandynawskie wnętrza albo dla kontrastu bogate i pełne różnorodności vintage. Jest również miejsce na styl industrialny, eto czy po prostu nasz własny stanowiący wypadkową wszystkiego co nam się podoba. Stylowy dywan może stanowić główny element aranżacji. Przy odpowiednim doborze, meble i akcesoria mogą pozostać dość neutralne i mimo tego, nie będzie to miało wpływu na odbiór przestrzeni. Pozostaje tylko komponować.

Dodaj komentarz