I co z tego, że znowu o dywanie…

Posted on Posted in Bez kategorii

Kochamy dywany i o nich piszemy. Mało co tak bardzo wpływa na wystrój i atmosferę wnętrza przy tak niewielkim nakładzie pracy i kosztów jak dobry dywan. Zachwycają, odświeżają, tworzą iluzję i wrażenie luksusu lub etnicznego wyrafinowania. To wszystko ‚o dywan od twojego wnętrza’.

Dlaczego kochamy dywany? Nie chodzi jedynie o planowanie całego remontu pomieszczenia z uwzględnieniem wymiany dywanu. Przecież niektóre pozostają z nami przez dekady jako pamiątki rodzinne. Mają dużą wartość sentymentalną i estetyczną. Szczególnie te z runem wełnianym czy jedwabnym. Jakość takich kobierców znacznie wpływa na odbiór pomieszczenia i jego użytkowanie. Moda na sentyment we wnętrzu jest nieprzemijająca, zwłaszcza w dobie modnego boho i vintage.

Dlaczego kochamy dywany? Osiągamy nimi 70 % efektu przy nakładzie 30 % sił. Dywan szczególnie duży i dobrze dopasowany wzorem do aranżacji automatycznie odświeża całość w mgnieniu oka. Nadaje nowe życie staremu wnętrzu. Nie zawsze stać nas na kosztowny remont. Nawet jeśli, to niech zawsze chodzi o to, żeby nie wychodzić z remontów i gonić doskonałość. Pozwólmy sobie żyć. Jeśli jest potrzeba zmiany, po co od razu się porywać z motyką na księżyc. Zachowajmy przypływ sił, kreatywności i gotówki na inną okazję.

Efekt przemian , którego poszukujemy a który może być odzwierciedleniem zmian jakie przechodzimy właśnie w życiu, możemy odkreślić właśnie poprzez niebanalny dywan. Charakterne wzory i zestawienia kolorystyczne, rozpuszczają naszą wyobraźnię.

Dlaczego kochamy dywany? Dywany pomogą stworzyć prawdziwie przytulne lub eleganckie wnętrze. Bez niego pomieszczenie nie do końca pozostaje zdefiniowane. Zawsze pozostawia nas z wrażeniem, że czegoś brakuje. Chłodne i ciepłe tonacje kolorystyczne dają dużą swobodę w wyborze. Dywan nie zawsze musi grać pierwsze skrzypce ale zawsze musi dopełniać zamysł projektu.

Dlaczego kochamy dywany? Za ich różnorodność. Nie tylko zaopatrują w nas w kolor i wzór ale również w fakturę i runo. Wybór włókien jest spory a idące za tym dodatkowe funkcje jakie możemy wykorzystać dla swoich wnętrz – kuszą ogromnie. Obalamy mity, że w mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym dywany się nie sprawdzą, trzeba jedynie wiedzieć jakie wybrać, by wykorzystać potencjał obu parametrów.

Dywany wełniane to z kolei świetny izolator zarówno ciepła jak i dźwięku. Mieszanki z jedwabiem wykreują bardzo wyrafinowane projekty, którym nie wiele będzie trzeba pomóc. Dlatego właśnie kochamy dywany! Powodów jest oczywiście dużo więcej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *