I co z tego, że znowu o dywanie…

Posted on Posted in Bez kategorii

Kochamy dywany i o nich piszemy. Mało co tak bardzo wpływa na wystrój i atmosferę wnętrza przy tak niewielkim nakładzie pracy i kosztów jak dobry dywan. Zachwycają, odświeżają, tworzą iluzję i wrażenie luksusu lub etnicznego wyrafinowania. To wszystko 'o dywan od twojego wnętrza’.

Dlaczego kochamy dywany? Nie chodzi jedynie o planowanie całego remontu pomieszczenia z uwzględnieniem wymiany dywanu. Przecież niektóre pozostają z nami przez dekady jako pamiątki rodzinne. Mają dużą wartość sentymentalną i estetyczną. Szczególnie te z runem wełnianym czy jedwabnym. Jakość takich kobierców znacznie wpływa na odbiór pomieszczenia i jego użytkowanie. Moda na sentyment we wnętrzu jest nieprzemijająca, zwłaszcza w dobie modnego boho i vintage.

Dlaczego kochamy dywany? Osiągamy nimi 70 % efektu przy nakładzie 30 % sił. Dywan szczególnie duży i dobrze dopasowany wzorem do aranżacji automatycznie odświeża całość w mgnieniu oka. Nadaje nowe życie staremu wnętrzu. Nie zawsze stać nas na kosztowny remont. Nawet jeśli, to niech zawsze chodzi o to, żeby nie wychodzić z remontów i gonić doskonałość. Pozwólmy sobie żyć. Jeśli jest potrzeba zmiany, po co od razu się porywać z motyką na księżyc. Zachowajmy przypływ sił, kreatywności i gotówki na inną okazję.

Efekt przemian , którego poszukujemy a który może być odzwierciedleniem zmian jakie przechodzimy właśnie w życiu, możemy odkreślić właśnie poprzez niebanalny dywan. Charakterne wzory i zestawienia kolorystyczne, rozpuszczają naszą wyobraźnię.

Dlaczego kochamy dywany? Dywany pomogą stworzyć prawdziwie przytulne lub eleganckie wnętrze. Bez niego pomieszczenie nie do końca pozostaje zdefiniowane. Zawsze pozostawia nas z wrażeniem, że czegoś brakuje. Chłodne i ciepłe tonacje kolorystyczne dają dużą swobodę w wyborze. Dywan nie zawsze musi grać pierwsze skrzypce ale zawsze musi dopełniać zamysł projektu.

Dlaczego kochamy dywany? Za ich różnorodność. Nie tylko zaopatrują w nas w kolor i wzór ale również w fakturę i runo. Wybór włókien jest spory a idące za tym dodatkowe funkcje jakie możemy wykorzystać dla swoich wnętrz – kuszą ogromnie. Obalamy mity, że w mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym dywany się nie sprawdzą, trzeba jedynie wiedzieć jakie wybrać, by wykorzystać potencjał obu parametrów.

Dywany wełniane to z kolei świetny izolator zarówno ciepła jak i dźwięku. Mieszanki z jedwabiem wykreują bardzo wyrafinowane projekty, którym nie wiele będzie trzeba pomóc. Dlatego właśnie kochamy dywany! Powodów jest oczywiście dużo więcej…

Dodaj komentarz