Naturalny czy sztuczny – na jaki dywan najlepiej się zdecydować?

Posted on Posted in dywany - aranżacje

Wybór dywanów w sklepach jest tak ogromny i zróżnicowany, że klienci naprawdę mają w czym wybierać. Coraz częściej jednak zainteresowani kupnem dobrego dywanu nie zwracają uwagi tylko na ich estetykę, ale również na to, z jakich materiałów zostały one wykonane. Sporo osób chce bowiem mieć w swoich wnętrzach naturalne, ekologiczne dodatki. Jaki dywan warto więc kupić? Odpowiedź poniżej.

Ekologiczny dywan – czy to możliwe?
Osoby, które chcą kupić naturalny dywan, najczęściej stawiają na modele wykonane z wełny. Dlaczego? Wełniane dywany są niezwykle eleganckie, miękkie w dotyku i łatwe w utrzymaniu czystości. Jeszcze kilka lat temu wełna kojarzyła się z luksusem, gdyż ten materiał nie należał do najtańszych. Obecnie dywany wykonane z dobrej wełny także dość sporo kosztują, jednak sporo klientów chętnie się na nie decyduje, gdyż są oni świadomi ich wszystkich walorów.

Zalety naturalnych dywanów
Dywany z naturalnych tkanin bardzo często wybierają osoby, które posiadają małe dzieci lub zwierzęta. Nie przyciągają one kurzu, łatwo je można odkurzyć odkurzaczem, a także w razie potrzeby można je wyprać nawet w domowych warunkach. Ponadto, tego typu dywany posiadają wyjątkową zdolność do utrzymywania poziomu wilgoci oraz mają one właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu tego typu asortyment wybierany jest do pomieszczeń takich jak: sypialnie, salony, jadalnie, pokoje dziecięce, a nawet do biur i kancelarii.

Odporne na wiele czynników
Dywany wykonane z naturalnych tkanin nie odkształcają się i nie zmieniają się nawet, gdy na nich na stałe umieszczone są ciężkie meble. To ważne, gdyż tego typu asortyment w większości przypadków kupowany jest na lata. Klienci w tym czasie nawet, gdy robią remonty to również chętnie w nowych aranżacjach widzą swoje stare dywany.

Ile one kosztują?
Dywany ze sztucznych tkanin w wielu sklepach można kupić w naprawdę przystępnych cenach. W znanych salonach meblowych oraz w dobrych sklepach z dodatkami do wnętrz można kupić dywany wykonane z poliamidu lub poliestru, których koszt waha się od około 200 zł do nawet 500 zł (i za taką cenę można kupić naprawdę duże, nowoczesne dywany o ciekawych wzorach). Jeżeli chodzi natomiast o koszt dywanów naturalnych to tu trzeba się liczyć z większym wydatkiem. Dywany wełniane można kupić w niektórych sklepach internetowych z ceną od 1000 zł do 5000 zł. Niektórzy producenci dywanów posiadają również w swojej ofercie unikatowe modele, których raczej nie kupi się w innych sklepach z tego typu asortymentem. Dywany wełniane warto więc kupować w miejscach, w których stawia się na wysoką jakość, precyzję oraz nowoczesne wzornictwo. Taki dodatek wówczas będzie wyjątkową, elegancką ozdobą w każdym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz