IDZIEMY W ZIELONE RETRO

Posted on Posted in Bez kategorii

Urządzając wnętrza pragniemy aby były zarówno funkcjonalne jak również przyjemne i zapewniały wysoki poziom komfortu. Naturalne pragnienie stylowego domu należy przetransponować na działanie. Zaczynamy działanie kolorem. Pod lupę bierzemy zielone retro wnętrza i wszelkie akcesoria, które z nim współgrają. Połączenia kolorów będą kluczowe. Całość aranżacji zepniemy stylowym, nowoczesnym dywanem.

ZIELONY TREND

Popularna zieleń w postaci ziemistych odcieni lub szałwii czy awokado przechodziło swoje szczyty popularności w latach 70. Wiele osób mających silne skojarzenia z tym okresem może nie widzieć takich rozwiązań w swoim projekcie. Warto pamiętać jednak, że możliwości modyfikowania są dużo większe niż pół wieku temu, a świeże zestawienia i klimatyczne meble nadają całkiem nowej odsłony. Królestwo dywanów w każdym stylu i wariacji dodatkowo wzbogaca lub nadaje mniej przewidywalny kierunek rozwiązaniom aranżacyjnym.

MODNE ŁĄCZENIA RETRO

Ja się zatem obchodzić z taką zielenią? Jeśli w założeniu poszukujemy wyciszenia i chcemy sobie zapewnić je przez spokojną kolorystykę, ciemniejsza zieleń z domieszką szarości będzie zaspakajała tę potrzebę. Aby aranżacja nabrała świeżości i nie przytłaczała mocniejszym akcentem, kluczowe będą połączenia na poziomie kolorów. Biel w dodatkach to iluzja świeżości, oraz elegancji choć wciąż cała stylistyka będzie utrzymana w chłodnej tonacji. Będzie to celować w skandynawskie, estetyczne wnętrza. Dywan w którymś z tych kolorów będzie doskonałym dopełnieniem, które dodatkowo wprowadzi trzeci aspekt trójwymiarowości stylizacji – komfort. Użytkowanie pomieszczenia z wysokiej klasy dywanem w kolorze zielonym, znacznie poprawia jakość życia ale jest też zabiegiem pozwalającym na odrobinę szaleństwa, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

ENERGIA WE WNĘTRZU RETRO

Natomiast brunatne odcienie oraz jasne, mocniejsze zielenie mające sporo żółtego pigmentu, musztardowe akcenty to wszystkie kolory akcentów i akcesoriów mających na celu wprowadzić energię do projektu. Dywany i umeblowanie będą stanowić najważniejszych przedstawicieli tego gatunku. Im chłodniejsze rozwiązania zastosujemy tym bardziej nowoczesną aranżacje otrzymamy. Działa to też w drugą stronę. Ciepłe wnętrze skłaniać się będzie ku vintage. Oba rozwiązania mogą się jednak łączyć w pojęciu retro dzięki stylistyce.

Jeśli nie czujemy klimatu trendów zeszłych dekad unikajmy łączenia retro zieleni z wszelkimi brązami i pomarańczami. Zastosowanie nie tak popularnych ciepłych turkusów, musztardy i żółcieni stworzy nietuzinkową aranżację. Dla bardziej artystycznych wnętrz rozwiązaniem jest ujęcie wszystkich elementów aranżacji i zamknięcie ich w stylu boho.

Dodaj komentarz